Přejít k hlavnímu obsahu
Spotřeba elektřiny na stanicích PRE POINT zaznamenala meziroční nárůst téměř o polovinu
Pražská energetika (PRE) intenzivně rozšiřuje svou síť veřejných dobíjecích stanic PRE POINT. Během prvního čtvrtletí tohoto roku počet stanic vzrostl o 33 % na současných 675. Celkový počet dobíjecích bodů se zvýšil z 806 na 1121. Spotřeba elektřiny na těchto stanicích během prvního čtvrtletí dosáhla 1 690 MWh, což představuje nárůst o 48,3 % ve srovnání s předchozím rokem, kdy to bylo 1 140 MWh.
PRE

„V letošním roce chceme pokračovat v budování a posilování veřejné dobíjecí sítě PRE POINT i za využití Operační programu Doprava III, který spustilo Ministerstvo dopravy ČR. Do konce roku plánujeme zprovoznění dalších přibližně dvaceti dobíjecích stanic v různých lokalitách a současně s tím posilování výkonu stávajících stanic, u kterých vidíme zvyšující se utilizaci. Zároveň se soustředíme i na budování neveřejné sítě u našich obchodních partnerů, kteří se svými flotilami začínají ve větší míře přecházet na bateriové vozy i díky aktuální dotační podpoře pro firmy,“ říká Ing. Libor Hladík, vedoucí sekce Emobility v Pražské energetice.

Mezi klíčové projekty tohoto roku patří zprovoznění jednoho z největších firemních dobíjecích center v Česku s více než 70 soukromými dobíjecími body a 4 veřejnými. Toto centrum plánuje Pražská energetika spustit v druhé polovině roku na pražském Žižkově.

V síti PRE POINT jsou nejvíce zastoupeny AC stanice s výkonem do 22 kW, představující 72 %, následované rychlými DC stanicemi s výkonem do 149,9 kW (23 %) a ultrarychlými stanicemi s výkonem nad 150 kW (6 %).

Spotřeba elektřiny odpovídá tomuto rozložení. Nejvyšší spotřeba byla u AC stanic (678 tisíc kWh, nárůst o 74,9 %), následovaná DC stanicemi (670 tisíc kWh, nárůst o 20,6 %) a významným růstem spotřeby u ultrarychlých stanic (444 tisíc kWh, nárůst o 74,3 %).

Zdroj: PRE

Datum vytvoření: 29/04/2024
Komentáře komentáře
ČR je s cenami energií jednoznačně západní zemí Podle srovnání v eurech jsme zde měli ceny elektřiny sedmé nejvyšší, o 22 % nižš... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Další teplá zima = rekordní zásoby plynu Komfortní situace na straně zásob se příznivě odráží na ceně zemního plynu. Spot... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
FT varují, Německo má problém s přechodem na elektromobilitu – co to znamená pro ČR? Výsledek není vůbec veselý - počet subdodavatelských firem první úrovně v Německ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš