Přejít k hlavnímu obsahu
Soutěž E.ON Energy Globe se blíží do finále
Do 16. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se přihlásilo celkem 167 ekologických projektů. Odborná porota vybrala šest finalistů, o kterých nyní rozhodne veřejnost. Vítěz získá nejen titul, ale také 500 tisíc korun od společnosti E.ON. Hlasování začíná 23. května a končí 20. srpna na webu soutěže. Výsledky budou oznámeny na E.ON Ekofestivalu, který se letos koná v Brně.
Competion

„Každý rok se těším, až uvidím finálové projekty a každý rok jsem zároveň hrdá na to, kam soutěž E.ON Energy Globe směřuje a že ji vždy posouváme zase o krok dál – vlastně se dá říct mnohem blíž veřejnosti. Loni jsme v Praze uspořádali Ekofestival. Zavítalo na něj na 5 000 návštěvníků, kteří nám potvrdili, že jsme se vydali správnou cestou. Letos proto uspořádáme Ekofestivaly hned dva a budou znovu plné zajímavých přednášek, workshopů i zábavy pro všechny,“ říká Claudia Viohl, generální ředitelka společnosti E.ON v České republice.

První E.ON Ekofestival se uskuteční 8. června v Českých Budějovicích a představí finálové projekty. Druhý se koná 31. srpna v Brně, kde bude vyhlášen vítěz letošního ročníku.

Soutěž hledá a oceňuje projekty, které zlepšují životní prostředí, šetří přírodu a energie a přispívají k trvalé udržitelnosti. Do letošního ročníku se přihlásilo 167 projektů. „Jasně to ukazuje, že o E.ON Energy Globe je zájem a že v České republice je spousta lidí, kteří pro nás všechny chtějí lepší budoucnost. A to je skvělá zpráva,“ zdůrazňuje Claudia Viohl.

Vítěz získá 500 000 Kč na rozvoj projektu a další finalisté obdrží ceny od partnerů soutěže. Druhý v pořadí dostane produkty od společnosti Ptáček v hodnotě 100 000 Kč, třetí voucher na nákup v Hornbachu v hodnotě 50 000 Kč. Čtvrtý získá produkty od DE Dietrich v hodnotě 50 000 Kč. Projekty na pátém a šestém místě obdrží voucher na produkty od Trilux v hodnotě 50 000 Kč a zapůjčení elektrovozidla s měsíčním dobíjením zdarma od E.ON Energie.

Finalisté soutěže E.ON Energy Globe 2024:

  • Ekologická opatření v Botanické zahradě Přírodovědecké Fakulty Masarykovy Univerzity v Brně: Projekty zahrnují zelenou střechu, úspory vody, zachytávání dešťové vody, mozaikovou seč trávníků a údržbu stromů, což zlepšuje klima, biodiverzitu a finanční úspory.
  • Rezervace velkých kopytníků: Chov volně žijících koní, zubrů a praturů v rezervacích, které přispívají k obnově krajiny a zvyšování biodiverzity.
  • Elektřina ze zeleného vodíku: Společnost Devinn vyvíjí generátory a dobíjecí stanice pro elektromobily využívající zelený vodík, což umožňuje energetickou nezávislost a ukládání energie.
  • Projekt Patronáty: Junákův projekt, který prohlubuje vztah dětí a veřejnosti k přírodě prostřednictvím péče o svěřené lokality.
  • Roboton – autonomní a ekologický robot v zemědělství: Robot poháněný solární energií, který snižuje potřebu lidské práce, spotřebu herbicidů a negativní dopady na půdu.
  • Biometanová stanice v Litomyšli: První zemědělská biometanová stanice v Česku, která zpracovává organické odpady na biometan jako ekologické palivo

Zdroj: E.ON

Datum vytvoření: 30/05/2024
Komentáře komentáře
ČR je s cenami energií jednoznačně západní zemí Podle srovnání v eurech jsme zde měli ceny elektřiny sedmé nejvyšší, o 22 % nižš... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Další teplá zima = rekordní zásoby plynu Komfortní situace na straně zásob se příznivě odráží na ceně zemního plynu. Spot... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
FT varují, Německo má problém s přechodem na elektromobilitu – co to znamená pro ČR? Výsledek není vůbec veselý - počet subdodavatelských firem první úrovně v Německ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš