Přejít k hlavnímu obsahu
Soutěž E.ON Energy Globe se blíží do finále
Do 16. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se přihlásilo celkem 167 ekologických projektů. Odborná porota vybrala šest finalistů, o kterých nyní rozhodne veřejnost. Vítěz získá nejen titul, ale také 500 tisíc korun od společnosti E.ON. Hlasování začíná 23. května a končí 20. srpna na webu soutěže. Výsledky budou oznámeny na E.ON Ekofestivalu, který se letos koná v Brně.
Competion

„Každý rok se těším, až uvidím finálové projekty a každý rok jsem zároveň hrdá na to, kam soutěž E.ON Energy Globe směřuje a že ji vždy posouváme zase o krok dál – vlastně se dá říct mnohem blíž veřejnosti. Loni jsme v Praze uspořádali Ekofestival. Zavítalo na něj na 5 000 návštěvníků, kteří nám potvrdili, že jsme se vydali správnou cestou. Letos proto uspořádáme Ekofestivaly hned dva a budou znovu plné zajímavých přednášek, workshopů i zábavy pro všechny,“ říká Claudia Viohl, generální ředitelka společnosti E.ON v České republice.

První E.ON Ekofestival se uskuteční 8. června v Českých Budějovicích a představí finálové projekty. Druhý se koná 31. srpna v Brně, kde bude vyhlášen vítěz letošního ročníku.

Soutěž hledá a oceňuje projekty, které zlepšují životní prostředí, šetří přírodu a energie a přispívají k trvalé udržitelnosti. Do letošního ročníku se přihlásilo 167 projektů. „Jasně to ukazuje, že o E.ON Energy Globe je zájem a že v České republice je spousta lidí, kteří pro nás všechny chtějí lepší budoucnost. A to je skvělá zpráva,“ zdůrazňuje Claudia Viohl.

Vítěz získá 500 000 Kč na rozvoj projektu a další finalisté obdrží ceny od partnerů soutěže. Druhý v pořadí dostane produkty od společnosti Ptáček v hodnotě 100 000 Kč, třetí voucher na nákup v Hornbachu v hodnotě 50 000 Kč. Čtvrtý získá produkty od DE Dietrich v hodnotě 50 000 Kč. Projekty na pátém a šestém místě obdrží voucher na produkty od Trilux v hodnotě 50 000 Kč a zapůjčení elektrovozidla s měsíčním dobíjením zdarma od E.ON Energie.

Finalisté soutěže E.ON Energy Globe 2024:

  • Ekologická opatření v Botanické zahradě Přírodovědecké Fakulty Masarykovy Univerzity v Brně: Projekty zahrnují zelenou střechu, úspory vody, zachytávání dešťové vody, mozaikovou seč trávníků a údržbu stromů, což zlepšuje klima, biodiverzitu a finanční úspory.
  • Rezervace velkých kopytníků: Chov volně žijících koní, zubrů a praturů v rezervacích, které přispívají k obnově krajiny a zvyšování biodiverzity.
  • Elektřina ze zeleného vodíku: Společnost Devinn vyvíjí generátory a dobíjecí stanice pro elektromobily využívající zelený vodík, což umožňuje energetickou nezávislost a ukládání energie.
  • Projekt Patronáty: Junákův projekt, který prohlubuje vztah dětí a veřejnosti k přírodě prostřednictvím péče o svěřené lokality.
  • Roboton – autonomní a ekologický robot v zemědělství: Robot poháněný solární energií, který snižuje potřebu lidské práce, spotřebu herbicidů a negativní dopady na půdu.
  • Biometanová stanice v Litomyšli: První zemědělská biometanová stanice v Česku, která zpracovává organické odpady na biometan jako ekologické palivo

Zdroj: E.ON

Datum vytvoření: 30/05/2024
Komentáře komentáře
Studená zima = doplňování plynových zásobníků bude letos dražší než obvykle Navzdory abnormálně svižnému čerpání zásob není důvod k panice. Scénář skokového... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Průmysl stále v útlumu Listopadový pokles průmyslu není až takovým překvapením, protože na slabou kondi... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Plyn v Evropě je nejdražší za poslední rok Bezprostředním impulsem k růstu cen jsou obavy o přiškrcení ruských dodávek do E... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko