Přejít k hlavnímu obsahu
Solární účet od MND: Nově lze peníze ze slunce sdílet nebo darovat
Moravské naftové doly (MND) rozšiřují možnosti svého Solárního účtu. Nyní mohou zákazníci peníze získané z výkupu solární elektřiny nejen využít na své odběrné místo, ale také je sdílet nebo darovat.
solar

Zákazníci MND, kteří mají domácí fotovoltaiku s výkonem do 50 kWp, si mohou ke stávající smlouvě dodatkem přidat Solární účet. Ten jim umožňuje připsat na tento účet přebytečnou elektřinu za předem stanovenou cenu. Do 13. června 2024 je tato cena
2 tisíce korun za megawatthodinu (MWh), po tomto datu bude cena 1 400 korun za MWh. Za vedení účtu zákazníci platí pouze 60 korun měsíčně včetně DPH nezávisle na objemu výkupu.

Dosud mohli zákazníci použít finanční prostředky získané z výkupu solární elektřiny pouze k úhradě faktur za elektřinu na místě, kde je fotovoltaika instalována. Nově však mohou tyto prostředky využít i na úhradu záloh na jiných svých odběrných místech u MND, například na chalupě nebo pro jiný odběr plynu či elektřiny.

Další novinkou je možnost převést prostředky na dárkový poukaz, který pak mohou věnovat svým blízkým. Tito obdarovaní mohou poukaz využít k úhradě záloh na své odběrné místo u MND.

„Věříme, že majitelé fotovoltaik z řad domácností uvítají možnost peníze za vykoupenou solární energii přímo použít v jiném svém odběrném místě u MND. Díky nové možnosti je mohou ale i jednoduše věnovat někomu blízkému nebo si je například rozdělit s případným spoluinvestorem do solární elektrárny“, uvádí Jan Sýkora, ředitel marketingu a komunikace MND Energie, a.s.

Noví zákazníci si mohou Solární účet sjednat spolu se smlouvou na dodávku elektřiny pomocí jednoduchého online formuláře na webu MND, kde jsou uvedeny i cenové podmínky a další informace o produktu. Stávající zákazníci si mohou Solární účet přidat k odběrnému místu přes zákaznický portál Moje MND, kde mohou sledovat aktuální zůstatek v korunách a množství vykoupené elektřiny.

Zdroj: MND

Datum vytvoření: 07/06/2024
Komentáře komentáře
ČR je s cenami energií jednoznačně západní zemí Podle srovnání v eurech jsme zde měli ceny elektřiny sedmé nejvyšší, o 22 % nižš... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Další teplá zima = rekordní zásoby plynu Komfortní situace na straně zásob se příznivě odráží na ceně zemního plynu. Spot... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
FT varují, Německo má problém s přechodem na elektromobilitu – co to znamená pro ČR? Výsledek není vůbec veselý - počet subdodavatelských firem první úrovně v Německ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš