Přejít k hlavnímu obsahu
PRE sníží ceny u elektřiny a plynu
Pražská energetika (PRE) sníží ceny za dodávku elektřiny a plynu pro své zákazníky, a to jak pro stávající, tak nové. Od 1. září klesnou ceny pro všechny, kteří nemají fixované ceny, což se týká téměř 700 tisíc odběrných míst.
Savings

Nově bude většina zákazníků platit za kilowatthodinu elektřiny 3,20 koruny bez DPH. To platí pro domácnosti s vysokým tarifem (distribuční sazba D02d), které elektřinu nevyužívají k ohřevu vody nebo k vytápění. Ve srovnání se současnými cenami to představuje snížení o skoro 20 %.

Typický zákazník Pražské energetiky, který nepoužívá elektřinu na ohřev vody nebo vytápění, ušetří ročně průměrně 1200 korun včetně DPH. Ti, kteří mají bojler, mohou očekávat roční úsporu kolem 2800 korun včetně DPH. U domácností, které elektřinou vytápějí, jako jsou například ty s přímotopy nebo tepelnými čerpadly, může úspora dosáhnout 6 až 11 tisíc korun ročně včetně DPH, což závisí na konkrétní spotřebě každé domácnosti.

Od 1. září klesnou ceny i u plynu. Aktuální cena 1 kWh plynu je 1,74 koruny bez DPH, nová cena bude 1,45 koruny bez DPH, což znamená snížení o 16 %. Zákazníci, kteří plynem topí, tak mohou ročně ušetřit až 6000 korun.

Zákazníci budou o změně cen informováni v červenci dopisem nebo emailem. Součástí informace budou také podrobnosti o jejich odběrném místě. Cena se změní automaticky od 1. září, takže zákazníci nemusí podnikat žádné kroky.

Zdroj: PRE

Datum vytvoření: 03/07/2024
Komentáře komentáře
ČR je s cenami energií jednoznačně západní zemí Podle srovnání v eurech jsme zde měli ceny elektřiny sedmé nejvyšší, o 22 % nižš... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Další teplá zima = rekordní zásoby plynu Komfortní situace na straně zásob se příznivě odráží na ceně zemního plynu. Spot... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
FT varují, Německo má problém s přechodem na elektromobilitu – co to znamená pro ČR? Výsledek není vůbec veselý - počet subdodavatelských firem první úrovně v Německ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš