Přejít k hlavnímu obsahu
Evropská unie přispěje na modernizaci tepláren v Olomouci a Karviné
Finance z Evropské unie budou investovány do modernizace tepláren v Olomouci a Karviné. Skupina Veolia Energie úspěšně získala dotace z Modernizačního fondu EU na dva rozsáhlé projekty, které povedou k přeměně těchto tepláren. Investice za miliardy korun budou směřovány do modernizace a snížení emisí, což přispěje k energetické soběstačnosti České republiky.
Euro

„Je to pro nás velký úspěch a významná podpora. Díky získané dotaci můžeme vybudovat v Karviné a v Olomouci komplex nejmodernějších technologií a zařízení na vysoké úrovni v souladu s novými trendy a potřebami regionů. Naším cílem je zajistit nejen úsporu energie, dekarbonizaci výroby tepelné energie a snížení emisí CO2, ale také rozšíření spektra používaných paliv, udržitelnost a uplatnění zásad cirkulární ekonomiky,“ uvedl Reda Rahma, ředitel skupiny Veolia Energie.

Modernizační fond EU podporuje průmyslová odvětví a domácnosti v přechodu na zelenou energii. Značná část těchto prostředků směřuje do oblasti teplárenství. Ve výběrovém procesu Investičního výboru Evropské investiční banky letos na jaře uspěly pouze čtyři projekty, z toho dva od společnosti Veolia Energie.

Hlavním cílem projektů Veolia je nahrazení spalování uhlí obnovitelnými zdroji a palivy šetrnějšími k životnímu prostředí. Tyto projekty také zlepší flexibilitu a bezpečnost dodávek tepelné energie městům a obcím. Klíčovou podmínkou pro získání dotace je snížení emisí CO2 a úspora primární neobnovitelné energie.

„Získání dotace je završením dlouhého přípravného procesu trvajícího přes 2 roky. Dotační výzva byla ze strany Státního fondu životného prostředí velmi dobře připravena. Žádost jsme zpracovávali velmi pečlivě, podíleli se na tom naši specialisté i externí odborníci. Kromě jiného jsme tím získali cenné zkušenosti pro přípravu dalších žádosti,“ doplnil Miroslav Zajíček, ředitel pro strategii a regulace společnosti Veolia Energie ČR.

Zdroj: Veolia

Datum vytvoření: 01/05/2024
Komentáře komentáře
ČR je s cenami energií jednoznačně západní zemí Podle srovnání v eurech jsme zde měli ceny elektřiny sedmé nejvyšší, o 22 % nižš... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Další teplá zima = rekordní zásoby plynu Komfortní situace na straně zásob se příznivě odráží na ceně zemního plynu. Spot... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
FT varují, Německo má problém s přechodem na elektromobilitu – co to znamená pro ČR? Výsledek není vůbec veselý - počet subdodavatelských firem první úrovně v Německ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš