Přejít k hlavnímu obsahu
EP New Energies zahajuje zajímavý projekt v Německu
Společnost EP New Energies, která je součástí skupiny EP Corporate Group, právě začala stavět největší plovoucí solární elektrárnu v Německu.
Fotovoltaic

Tato nová elektrárna bude umístěna na jezeře Ostsee u města Chotěbuz, které je největším rekultivačním jezerem v Německu. Plánovaný spuštění provozu je plánováno na zimu 2024/2025 a očekává se, že bude vyrábět asi 29 tisíc MWh elektřiny ročně.

To by mělo být dostatečné množství na pokrytí spotřeby přibližně 8 250 domácností za rok. Projekt představuje významnou technologickou inovaci, která má potenciál pomoci v boji proti přehřívání jezer, což vážně ohrožuje životní prostředí organismů, zejména ryb a bakterií, které v nich žijí.

„S instalovaným výkonem 29 MW bude Cotbusser Ostsee největší plovoucí fotovoltaickou elektrárnou v Německu. Díky kombinaci plovoucí fotovoltaiky, větrné energie a tepelné energie z jezera se může oblast kolem jezera Ostsee u Chotěbuzi stát vzorem pro udržitelné zásobování energií. Jedná se o důležitý milník na cestě EP Corporate Group směrem k udržitelné energetice a nové energetické infrastruktuře,” zdůrazňuje Tomáš David, místopředseda představenstva společnosti EP Power Europe, který odpovídá za obnovitelné zdroje energie ve skupině EP Corporate Group.

Během stavby bude použita inovativní metoda. V následujících měsících budou pracovníci instalovat více než 51 tisíc solárních panelů na přibližně 1800 plováků. Tyto plováky budou připevněny k 34 skupinám pilotů, které budou zasazeny do dna jezera. Samotná montáž solárních panelů na plováky proběhne přímo na břehu jezera, a poté budou sestavené plováky převezeny na určené místo na jezeře. Technické vybavení elektrárny zahrnuje 88 střídačů, 8 transformátorů a 2 soustavy vysokého napětí.

Zdroj: EPH

Datum vytvoření: 11/06/2024
Komentáře komentáře
ČR je s cenami energií jednoznačně západní zemí Podle srovnání v eurech jsme zde měli ceny elektřiny sedmé nejvyšší, o 22 % nižš... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Další teplá zima = rekordní zásoby plynu Komfortní situace na straně zásob se příznivě odráží na ceně zemního plynu. Spot... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
FT varují, Německo má problém s přechodem na elektromobilitu – co to znamená pro ČR? Výsledek není vůbec veselý - počet subdodavatelských firem první úrovně v Německ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš