Přejít k hlavnímu obsahu
E.ON znovu snižuje ceny fixovaných tarifů pro nové zákazníky
E.ON reaguje na vývoj trhu a potřetí během roku 2024 upravuje ceny svých fixovaných produktů pro nové zákazníky. Ti, kteří se rozhodnou pro jednoletou nebo dvouletou fixaci ve standardní jednotarifní sazbě, ušetří až 201 korun za 1 MWh elektřiny. Pokud jde o plyn, ti, kteří ho používají k vaření, ušetří o 293 korun za 1 MWh ve srovnání s předchozími cenami. Od 1. května E.ON také sníží ceny plynu pro stávající zákazníky bez fixace.
e.on prices

„Nabídku fixovaných produktů pro klienty upravujeme průběžně. Snažíme se reagovat na vývoj trhu a pozitivní trendy přenášet i do ceníků pro koncové uživatele. Jen v letošním roce jsme už snižovali cenu akvizičních produktů v lednu a na začátku dubna a potřetí pak na začátku tohoto týdne,“ vypočítává Radek Fišer, vedoucí prodeje energií domácnostem ve společnosti E.ON Energie.

Noví zákazníci, kteří se rozhodnou pro dvouletou fixaci elektřiny ve standardní jednotarifní sazbě, nyní zaplatí 3 384 Kč s DPH. Ti, kteří se rozhodnou pro dvouletou fixaci plynu, zaplatí 1 391 Kč s DPH. Pokud nový zákazník bude preferovat smlouvu pouze na rok, od tohoto týdne zaplatí za dodávku 1 MWh u elektřiny 3 507 Kč s DPH a u plynu 1 488 Kč s DPH.

„Zákazníkům nabízíme široké portfolio produktů od jednoletých fixací až po ceníky na delší časové období s klesající cenou v letech. I ty jsme v dubnu pro nové klienty upravili. Dá se říct, že aktuálně vidíme největší zájem zákazníků u produktů s fixací na dva roky a trend, kdy se klienti k této delší dvouleté fixaci zase vrací. Klientům se snažíme nabízet férové ceny. Je to znát i na tom, že jen v loňském roce nás jako nového dodavatele zvolilo více než 100 000 zákazníků,“ dodává Radek Fišer.

E.ON také průběžně upravuje ceny pro své stávající zákazníky. Od 1. května sníží ceny plynu pro zhruba 150 000 klientů s produkty na dobu neurčitou o 13 až 21 %. Jedná se o třetí snížení během 18 měsíců.

Zdroj: E.ON

Datum vytvoření: 25/04/2024
Komentáře komentáře
ČR je s cenami energií jednoznačně západní zemí Podle srovnání v eurech jsme zde měli ceny elektřiny sedmé nejvyšší, o 22 % nižš... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Další teplá zima = rekordní zásoby plynu Komfortní situace na straně zásob se příznivě odráží na ceně zemního plynu. Spot... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
FT varují, Německo má problém s přechodem na elektromobilitu – co to znamená pro ČR? Výsledek není vůbec veselý - počet subdodavatelských firem první úrovně v Německ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš