Přejít k hlavnímu obsahu
E.ON nabídne stálým zákazníkům možnost snížit si cenu elektřiny
Klienti společnosti E.ON mají novou příležitost, jak ušetřit na nákladech za energie. V květnu společnost snížila ceny plynu pro zákazníky bez fixních tarifů a nyní přichází s podobnou nabídkou pro elektřinu. Od poloviny června budou mít všichni stávající klienti E.ONu možnost využít nový produkt, který nabízí cenu za 1 MWh o 16 % nižší než u standardních ceníků na dobu neurčitou. Ve srovnání s loňskými vládními stropy se tak stálí zákazníci mohou těšit na pokles ceny až o 34 %.
electricity

„Při nastavování cen se musíme držet zásad přiměřenosti, udržitelnosti do budoucna a v neposlední řadě také bezpečnosti, protože máme odpovědnost za jeden a půl milionu zákazníků na tuzemském trhu. Od loňského února ceny postupně snižujeme. Za poslední rok a půl jsme tak dvakrát plošně snižovali ceny elektřiny, a dokonce třikrát jsme snížili ceny plynu. Naposledy na začátku května. Postupně pro stávající i pro nové klienty vydáváme levnější fixované ceníky. Aktuálně vidíme od března na energetických trzích mírný, ale trvalý nárůst cen energií, které se vrátily na hodnoty ze začátku roku, i přesto jsme schopni našim stálým klientům nabídnout možnost snížit si cenu za energie, a to u řady z nich výrazně. Navíc získají v novém produktu i výhody řady Komplet, který v ceně komodity zahrnuje i další služby zdarma,“ vysvětluje Jan Zápotočný, místopředseda představenstva společnosti E.ON Energie.

Od poloviny června si stávající klienti E.ONu budou moci sjednat produkt Komplet elektřina MAX s dvouletou fixací ceny. Klienti v základní jednotarifní sazbě D01d zaplatí za 1 MWh 3 298 korun bez DPH (3 991 korun s DPH). Pro zákazníky s nefixovanými tarify to znamená úsporu 663 korun bez DPH (802 korun s DPH) na každé MWh. Produkt z řady Komplet navíc zahrnuje bezplatné služby elektrikáře v hodnotě 5 000 korun ročně.

Domácnosti, které dosud využívaly nefixované ceny na základních tarifech, mohou díky novým cenám ušetřit ročně více než 1 100 korun s DPH, pokud odebírají kolem 2 MWh. Ti, kteří ohřívají vodu elektřinou a spotřebují ročně kolem 5 MWh, mohou snížit své náklady o více než 3 500 korun s DPH, a domácnosti s roční spotřebou kolem 15 MWh, které využívají elektřinu k vytápění, ušetří více než 11 000 korun s DPH.

Podstatný pro klienty bude i fakt, že cenu energií si budou moci snížit jednoduše online bez nutnosti kamkoliv chodit nebo volat. „Všechny procesy pro naše zákazníky dlouhodobě digitalizujeme a tím je i zjednodušujeme a náš portál nebo mobilní aplikaci využívá už více než 65 % našich klientů. Právě v portálu nebo aplikaci naši klienti dostanou možnost sjednat si nový levnější produkt doslova na pár kliknutí,“ doplňuje Radek Fišer, vedoucí prodeje energií pro domácnosti ve společnosti E.ON Energie.

Zdroj: E.ON

Datum vytvoření: 10/06/2024
Komentáře komentáře
ČR je s cenami energií jednoznačně západní zemí Podle srovnání v eurech jsme zde měli ceny elektřiny sedmé nejvyšší, o 22 % nižš... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Další teplá zima = rekordní zásoby plynu Komfortní situace na straně zásob se příznivě odráží na ceně zemního plynu. Spot... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
FT varují, Německo má problém s přechodem na elektromobilitu – co to znamená pro ČR? Výsledek není vůbec veselý - počet subdodavatelských firem první úrovně v Německ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš