Přejít k hlavnímu obsahu
EG.D představilo zcela novou aplikaci Distribuce24
Distribuční společnost EG.D, která je součástí skupiny E.ON, uvedla na trh novou mobilní aplikaci Distribuce24, která je dostupná pro domácnosti, firmy i obce v jejich distribuční oblasti. Tato novinka nahrazuje starší verzi aplikace pod názvem Distribuce. Hlavní vylepšení zahrnují možnost registrace a správy odběrných míst, zabezpečení prostřednictvím biometrických údajů a integraci nových funkcí, jako jsou technické a smluvní informace o odběrných místech či historie odečtů.
EG.D app

„Snažíme se energetiku stále přizpůsobovat moderním trendům. Všechny potřebné informace lidé získají ihned ve svém chytrém telefonu bez dalšího nutného dohledávání. S ohledem na stále rostoucí počet instalací připojovaných obnovitelných zdrojů do naší sítě a nástup chytrého měření však původní aplikace narazila na své limity, jelikož se do ní lidé nemohli registrovat. Nebylo možné například poskytovat další informace, jako jsou data z měření, smlouvy o připojení a podobně. Nová aplikace Distribuce24 toto řeší a uživatelé se do ní mohou jednoduše registrovat. Zákazníci, kteří už využívají náš online portál, se pak do aplikace snadno přihlásí pomocí údajů z něj. Umožňujeme tak klientům využívat jednotný přístup na mobilu i stolním počítači,“ přibližuje David Šafář, člen představenstva společnosti EG.D.

Po prvním přihlášení mohou uživatelé v aplikaci Distribuce24 nastavit přihlašování pomocí biometrických údajů, jako je otisk prstu nebo rozpoznání obličeje. Pokud tuto možnost nechtějí využívat, mohou si nastavit vícefaktorové ověření, které vyžaduje potvrzení kódu zaslaného e-mailem nebo SMS.

Přímo na úvodní nástěnce uživatelé vidí aktuality od distributora. Důležité je zmínit, že aplikaci mohou využívat jak fyzické osoby, tak i odběratelé z řad obcí či firem. Přidat si mohou i další odběrná místa, která chtějí spravovat. „Učiní tak pomocí tlačítka Přístupy na spodní liště, kde jednoduše ve svém účtu doplní registraci pro další zákazníky, případně obráceně založí a přidají jiné uživatele, kteří tím získají přístup k jejich datům. Více informací o přístupech svých i cizích najde uživatel ve funkcionalitě Správa účtů,“ vysvětluje Jiří Pařízek, vedoucí informačních a komunikačních systémů distribuce v EG.D.

Zákazníci v aplikaci Distribuce24 naleznou funkce, které jsou díky jejich registraci ještě více přesnější. Jedná se například o funkcionalitu Bezproudí, díky níž se dovědí spolehlivé informace o odstávkách a poruchách pro jejich odběrná místa. „Uživatelé za municipality mohou obdobným způsobem zjistit i bezproudí odběrných míst v rámci katastrálního území obce. V případě, kdy u některého z odběrných míst EG.D eviduje poruchu nebo odstávku, zobrazí se tato informace rovněž na nástěnce,“ dodává Jiří Pařízek.

Uživatelé si mohou nastavit notifikace, které je upozorní na odstávky, poruchy nebo servisní práce na jejich odběrných místech. V aplikaci Distribuce24 mohou jednoduše zadat samoodečet, zobrazit si detaily svého odběrného místa nebo se podívat na historii spotřeby.

Právě historie spotřeby bude hrát důležitou roli s nastupujícím chytrým měřením. „Už nyní si detailní přehled spotřeby nebo dodávky mohou zobrazit zákazníci, kteří mají nainstalované elektroměry s typem měření A nebo B, což jsou velkoodběratelé nebo zákazníci s výrobnou (např. FVE). U odběrného místa si v Historii spotřeb a dodávek mohou zobrazit průběhová data 15minutových měření. Typy nabízených dat jsou poměrně bohaté, od surových dat na přístroji, přepočtených dat výkonu na přístroji, součtových dat výkonu na odběrném místě, profilů energií až po profily vzniklé ze sdílení a tak dále. Postupně i ostatním zákazníkům instalujeme chytré měření a naměřené hodnoty pak najdou také v této funkcionalitě,“ objasňuje Dominik Kunc, senior manažer podpory zákaznických systému EG.D.

Další novinkou jsou widgety na nástěnce. „Zde si uživatelé vyberou odběrné místo a mohou se rovnou z nástěnky podívat na detailní technické informace dle smlouvy odběrného místa, časy nízkého tarifu nebo historii odečtů a průběhového měření,“ uzavírá Dominik Kunc.

Zdroj: E.ON

Datum vytvoření: 04/07/2024
Komentáře komentáře
ČR je s cenami energií jednoznačně západní zemí Podle srovnání v eurech jsme zde měli ceny elektřiny sedmé nejvyšší, o 22 % nižš... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Další teplá zima = rekordní zásoby plynu Komfortní situace na straně zásob se příznivě odráží na ceně zemního plynu. Spot... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
FT varují, Německo má problém s přechodem na elektromobilitu – co to znamená pro ČR? Výsledek není vůbec veselý - počet subdodavatelských firem první úrovně v Německ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš